Dzisiaj w mieście Toruń 07.04.2020

Zdumiewające ustalenia naukowców. "Źródłem koronawirusa mogą nie być Chiny"

Szef chińskiego zespołu ekspertów COVID-19 dr Zhong Nanshan na konferencji w Kantonie przedstawił najnowsze ustalenia naukowców. Doszli oni do wniosku, że koronawirus mógł nie pochodzić z Chin, a źródłem zakażeń mogło być inne państwo. Ekspert uspokoił, że sytuacja się poprawia i epidemia w Chinach zostanie opanowana do kwietnia.[b]Dr Zhong Nanshan[/b] to jeden z największych na świecie autorytetów w dziedzinie epidemiologii i pulmunologii. To on w 2003 r. odkrył wirus SARS. Obecnie stoi na czele grupy ekspertów ds. koronawirusa.

Na czwartkowej konferencji w Kantonie dr Nanshan przedstawił ustalenia, że choć pierwsze przypadki chorób płuc związanych z zakażeniem [b]koronawirusem[/b] stwierdzono w Chinach, to sam patogen może nie pochodzić z tego kraju. "Dziś będzie wysyp teorii spiskowych a'la stonka" – napisał na Twitterze chiński korespondent Polskiego Radia Tomasz Sajewicz, przytaczając wypowiedź eksperta. [embed]https://twitter.com/TomaszSajewicz/status/1232879088378925057[/embed]Chiński epidemiolog przedstawił jednocześnie optymistyczną prognozę. Stwierdził, że szczyt epidemii właśnie mija i wkrótce sytuacja zostanie opanowana. – Chiny powstrzymają epidemię koronawirusa do końca kwietnia – ogłosił [b]szef chińskiego zespołu ekspertów COVID-19[/b].

Faktycznie, najnowsze dane wskazują na mniejszą dynamikę ataku koronawirusa w Chinach. Najświeższy bilans to 2744 zgonów. To oznacza wzrost o 29 i jest to najniższa liczba od miesiąca. Zarażonych jest ok. 80 tys. osób.

[b]Czytaj także: [url=https://natemat.pl/299991,koronawirus-zabil-chinskiego-rezysera-chang-kai-a-i-jego-rodzine?CD=]Koronawirus zabił chińskiego reżysera i jego rodzinę. Dramatyczna relacja tuż przed śmiercią[/url][/b]

[url=https://natemat.pl/300691,koronawirus-w-norwegii-i-innnych-krajach-ile-osob-jest-zarazonych]Szybko przybywa nowych przypadków w Europie[/url]. We Włoszech odnotowano dotąd 12 zgonów. Do listy państw, w których potwierdzono przypadki koronawirusa, dołączyły m.in. Grecja, Norwegia, Rumunia i Gruzja.

[i]źródło: [url=https://news.cgtn.com/news/2020-02-27/Expert-China-to-contain-COVID-19-epidemic-by-end-of-April-Oq6HWNyzks/index.html]cgtn.com[/url][/i]

Na podstawie materiałów: https://natemat.pl/300695,skad-wzial-sie-koronawirus-zhong-nanshan-zrodlem-moga-nie-byc-chiny

Zobacz także